بدون نظر
 
تحلیل‌گر مسائل منطقه:
شهادت شیخ نمر نشان‌دهنده رفتار رادیکال عربستان است
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۲ ق.ظ
 
تحلیل‌گر مسائل منطقه گفت: اتخاذ روش‌های رادیکال توسط حکومت عربستان سعودی اتفاق جدیدی نیست و رفتار این حکومت در قبال معترضین و علی‌الخصوص علمای مذهبی نظیر شیخ نِمرباقرالنمر نیز در همین قالب می‌گنجد.

به گزارش محراب خبر، سیدرضا قزوینی در گفت‌وگو با صبح توس پیرامون رفتار عربستان با معترضین حکومت این کشور، اظهار کرد: اتخاذ روش‌های رادیکال توسط حکومت عربستان سعودی اتفاق جدیدی نیست و رفتار این حکومت در قبال معترضین و علی‌الخصوص علمای مذهبی نظیر شیخ نِمرباقرالنمر نیز در همین قالب می‌گنجد.

تحلیل‌گر مسائل منطقه افزود: بعد از به قدرت رسیدن بن سلمان این رفتارها نیز نمود بیشتری داشته است و در دوره‌های قبل نیز این رفتارها مشاهده می‌شد که شهید نمر از جمله مواردی هست که می‌توان به آن اشاره کرد.

وی بیان کرد: حکومت عربستان بر این باور است که هیچ صدای مخالف و اعتراضی نباید در عربستان وجود داشته باشد و این عالم بزرگوار نیز صدای اصلاح‌طلبی را در این کشور به گوش همه رساند و منادی این بود که دولت عربستان باید حقوق اقلیت‌ها را به رسمیت بشناسد و در نهایت، به این مهم ختم شد که حکومت سعودی ایشان را شهادت رساند.

تحلیل‌گر مسائل منطقه یادآور شد: از بین تمامی فعالین سیاسی و مذهبی عربستان شیخ باقرالنمر فعالیت گسترده‌تری داشت و از همین رو حکومت عربستان این مهم را برنتافت و ایشان را به شهادت رساند و از جمله اتهامات ایشان پیاده‌سازی سیاست‌های خارجی‌ها در این کشور بوده است که نشان‌دهنده ضعف این حکومت در برابر معترضین هست.

قزوینی عنوان کرد: شیخ نمر به دنبال حرکت‌های اصلاحی در عربستان بود که برخلاف اتهام مبلغ حرکت‌های رادیکال و مسلحانه به ایشان است.

وی بیان کرد: به بسیاری از کشورهای اسلامی امید برای حمایت جبهه مقاومت نیست چراکه عربستان با حرکت‌های به اصطلاح میانه‌روی و خرج هزینه‌های بسیار هنگفت در این کشورها سعی در برهم زدن و به نتیجه نرسیدن حرکت‌های اصلاحی در کشورهای اسلامی است.

تحلیل‌گر مسائل منطقه خاطرنشان کرد: برخی از علمای دینی نیز در کنار حاکمیت عربستان سعودی قرار گرفته‌اند که تا رفتارهای نادرست این کشور را درست و به حق جلوه دهند و از همین رو باید مسائل مورد اهتمام جهان اسلام که عربستان توجهی به آن‌ها ندارد مورد توجه همگان قرار بگیرد.

قزوینی تصریح کرد: نقش پشتیبان عربستان سعودی از گروه‌های تروریستی و افراط‌گرای منطقه از جمله مواردی است که باید به آن‌ها توجه ویژه شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهادت شیخ نمر نشان‌دهنده رفتار رادیکال عربستان است دهمین همایش هم‌اندیشی مداحان و شاعران پیشکسوت و جوان کشور در مشهد تفکر سازش با آمریکا، شهید حججی و سردار سلیمانی تولید نمی کند/ طراحان خارجی فتنه در سال ۸۸، بدنبال تسخیر ایران بودند خاستگاه اصلی ۹ دی تجدید میثاق با ولایت فقیه بود نهم دی، روز پاسخ ملت به انقلابی‌نمایی و دفاع از ارزش‌های انقلاب و دین بود ثبت نام بیش از ۶۰۰۰ هزار کودک جهت شرکت در سومین «جشنواره غنچه‌های امید» وجود مهدهای کودک با توجه به شرایط امروز ضروری است موافقان و مخالفان مهدهای کودک چه می‌گویند؟ اسامی ۱۵ نماینده مخالف “اعلام قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین” در اختیار هیات رئیسه است سومین جشنواره «غنچه‌های امید» در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود صندلی‌هایی که خالی ماند نمایشگاه تاتارستان فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری پوشاک