بدون نظر
 
عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد:
وجود مهدهای کودک با توجه به شرایط امروز ضروری است
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۶ در ۹:۳۴ ق.ظ
 
عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بنا به شرایط امروز و ضرورت‌هایی که وجود دارد وجود مهدهای کودک ضروری شده است.

به گزارش محراب خبر، سید محسن اصغری نکاح امروز در جمع خبرنگاران گفت: بنا به شرایط امروز و ضرورت‌هایی که وجود دارد وجود مهدهای کودک ضروری شده است.

وی ادامه داد: روزگاری وضعیت خانواده‌ها به شکلی بود که مادران در خانه بودند و امکان تربیت فرزند در محیط خانواده وجود داشت؛ اما با توجه به اینکه مادران امروز تحصیل کرده و دوست می‌دارند که در محیط اجتماع باشند و با توجه به اینکه جوانان همچون گذشته پس از ازدواج با خانواده اولیه زندگی نمی‌کنند، وجود مهدهای کودک الزامی شده است، البته جایگزین‌هایی برای این امر وجود دارد که آخرینش مهدهای کودک هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: البته تاکید ما بر این است که کودک باید در بستر خانواده و همراه با تعامل والدین دوران کودکی خود را طی کند.

اصغری نکاح با اشاره به این موضوع که کودکان باید دوره‌هایی بین تولد تا هفت سالگی را در خانواده باشند، خاطرنشان کرد: در این وضعیت نیازهای روانشناختی کودکان بهتر برآورده می‌شود و به تبع آن هر چه کودک در این سن از حضور در خانواده محروم شود معمولا از یک سری نیازها محروم می‌شود و در وضعیت چالش انگیز قرار می‌گیرد.

وی در ادامه مهم‌ترین آسیب حضور کودکان در مهدها را جدا شدن کودکان از محیط امن خانه دانست و تصریح کرد: مهد برای کودکان محیطی نامانوس است و مدتها طول می‌کشد تا کودکان با شرایط موجود در مهدها کنار بیایند.

عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی آسیب دیگر مهدها را آموزش یکسان برای تمام بچه‌ها دانست و گفت: باتوجه به اینکه آموزش در مهدها رسمی است و از یک برنامه خاص پیروی می‌کند این موضوع می‌تواند برای کودکانی که فعال‌تر و یا کمی کندتر هستند چالش انگیز باشد.

اصغری نکاح در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه چند راهکار پرداخت و ابراز داشت: چنانچه تسهیلات کارشناسی شده در نظر گرفته شود، خانواده‌های می‌توانند به جای اینکه کودکان خود را به مهد ببرند، مربیان را به خانه بیاورند، البته مربیان شناسنامه دار و تایید شده.

وی در بخش پایان سخنان خود به سومین جشنواره «غنچه‌های امید» اشاره کرد و گفت: چنانچه برگزاری چنین همایش‌هایی بر اساس اهداف ارائه شده یعنی تقویت ارتباط بین مادران و کودکان برگزار شود، مفید خواهد بود. منبع: فارس

لازم به ذکر است، سومین جشنواره «غنچه‌های امید» به منظور آسیب شناسی وضعیت فعلی مهدهای کودک و آموزش مناسبت‌های ملی، مذهبی و رفتار شهروندی در تاریخ پنج شنبه هفتم دی ماه سال جاری و در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وجود مهدهای کودک با توجه به شرایط امروز ضروری است موافقان و مخالفان مهدهای کودک چه می‌گویند؟ اسامی ۱۵ نماینده مخالف “اعلام قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین” در اختیار هیات رئیسه است سومین جشنواره «غنچه‌های امید» در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود صندلی‌هایی که خالی ماند نمایشگاه تاتارستان فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری پوشاک جبهه مقاومت مصمم‌تر به دنبال آزادی قدس می‌رود ۳۴۰ هزار مورد بازرسی طی ۸ ماهه سال ۹۶ کشورهای اسلامی با ثروت و سلاح به میدان بیایند؛ برای آزادی قدس رهبران جهان عرب و دولت خودگردان پاسخگو باشند نحوه هزینه‌کرد صحیح از افزایش قمیت نفت در بودجه مهم‌تر است آمادگی شهرک‌های صنعتی استان جهت استقرار اصناف تولیدی