بدون نظر
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران:
رهبران جهان عرب و دولت خودگردان پاسخگو باشند
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۶ در ۲:۱۶ ب.ظ
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران به اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اعلام موضع کرد.

به گزارش محراب خبر، ناصر ابوشریف در گفت‌وگو با صبح توس در واکنش به اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اظهارکرد: این اقدام آخرین بهانه‌های سازش‌کاران را در دل بستن به دولت آمریکا از بین می‌برد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران اضافه کرد: عرب و مسلمانان اگر بخواهند اشتباهات خود را تصحیح کنند باید تمامی انواع روابط و همکاری خود با رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا را حداقل در مسائل مربوط به مسئله فلسطین  قطع کنند.

وی در رابطه با موضع دولت آمریکا در رابطه با قبله اول مسلمانان جهان، تاکید کرد: متأسفانه باید گفت موضع آمریکا به طور اعم و ترامپ به طور اخص موضع جدیدی نبوده و آن‌ها کینه و نفرت خود را چه در رابطه با مسئله فلسطین و قدس و چه در رابطه با مسلمانان نشان داده‌اند.

ابوشریف یادآور شد: دیگر بر کسی پوشیده نیست که دستیاران راست‌گرای ترامپ که اکثرا صهیونیست می‌باشند تا چه حد با مسلمانان خصومت دارند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تصریح کرد: مشکل در موضع‌گیری ترامپ و دولت آمریکا نیست بلکه مشکل اصلی در کسانی است که زمینه را برای این اقدام وقیحانه وی فراهم کردند، رهبران عرب که با پرداخت صدها میلیارد دلار سعی در جلب توجه و محبت وی را داشتند و همچنین مواضع رسمی دولت خودگردان فلسطین که همواره بر روی مواضع دولت ایالات متحده شرط بندی و تکیه کرده مشکل محوری را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: در گام بعد کشورهای عربی و اسلامی باید موضع شفاف و صریحی را در قبال این اقدام گرفته و با لغو ابتکار عمل عربی آن را طرحی غیر مفید اعلام کنند.

ابوشریف تأکید کرد: باید تشکیلات خودگردان و سازمان آزادی‌بخش فلسطین به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را به عنوان یک ساختار سیاسی پس بگیرد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با بیان اینکه باید از امروز توافق اسلو بین سازمان آزادی‌بخش فلسطین و رژیم صهیونیستی کان لم یکن شود، تصریح کرد: ما خواستار بازسازی و سازماندهی مجدد سازمان آزادی‌بخش فلسطین در چارچوب و اصول مبارزاتی و سیاستی واحد هستیم و در این راستا باید روند آشتی ملی تسریع و فعالیت‌های مردمی گسترده‌ای برای مقابله با خطراتی که قدس، کرانه باختری و به طور کلی مسئله فلسطین را تهدید می‌کند، انجام شود.

وی بیان کرد: باید تمامی امت اسلامی برای مقابله با این خطر به پا خیزد و وظیفه خود را در قبال اولین قبله‌گاه مسلمانان و سومین حرم شریف و معراج‌گاه پیامبر اکرم (ص) انجام دهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهبران جهان عرب و دولت خودگردان پاسخگو باشند نحوه هزینه‌کرد صحیح از افزایش قمیت نفت در بودجه مهم‌تر است آمادگی شهرک‌های صنعتی استان جهت استقرار اصناف تولیدی نوزاد را انگلیسی بیاموزیم تا محو فرهنگ غربی شود حمایت از پژوهشگران راهگشای بسیاری از مشکلات استان است زلزله و اخلاق عمومی از زبان استاد آخوندی زنده بودن انقلاب منوط به حضور مردم در عرصه‌های گوناگون است خروجی کار صالحین، خدمت‌رسانی بیشتر در جامعه است نیروهای انقلابی در فضای مجازی ابتکار عمل را از بدخواهان نظام بگیرند فعالیت ۲۰۰ تیم بازرسی در سطح شهر مشهد در ایام دهه آخر صفر فردا صبح آغاز محدودیت ترافیکی برای خودروها در دهه آخر صفر برپایی موکب قرارگاه منطقه ای شمالشرق نزاجا در تپه سلام