بدون نظر
 
معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع):
ثبت نام بیش از ۶۰۰۰ هزار کودک جهت شرکت در سومین «جشنواره غنچه‌های امید»
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۶ در ۱:۲۸ ب.ظ
 
معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) از ثبت نام بیش از شش هزار کودک و حدود 700 مربی برای شرکت در سومین «جشنواره غنچه‌های امید» خبر داد.

به گزارش محراب خبر، محمد حسین‌زاده در جمع خبرنگاران در رابطه با سومین جشنواره «غنچه‌های امید» هدف از برگزاری سومین جشنواره غنچه‌های امید را توجه به نسل آینده ساز دانست و گفت: چنانچه باغبان از باغش به خوبی مراقبت کند، قطعا میوه خوبی را برداشت می‌کند، بیان کرد: هدف ما این است که تربت ایرانی- اسلامی در مهدها رخ دهد و مربیان و کودکان با مفاهیم اسلامی- ایرانی آشنا شوند.

معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) توجه به مباحث تربیتی را مورد توجه جشنواره خواند و ادامه داد: بیش از ۳۴۵ مهد کودک از سراسر شهر مقدس مشهد و شش هزار کودک و حدود ۷۰۰ مربی و حدود ۱۵۰ مادر برای شرکت در جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آسیب‌های مهدهای کودک اشاره کرد و ادامه داد: امروز در فضای جامعه یکی از جدی‌ترین آسیب‌هایی که با آن مواجه هستیم، آسیب‌های رسانه‌ای است، والدین به دلیل عدم آشنایی صحیح با رسانه‌ها و آسیب‌های آنها به درستی نمی‌توانند کودکان و نوجونان خود را مدیریت کنند و به راحتی رسانه‌ را در اختیار آنان قرار می‌دهند.

وی به مرگ ۱۴۰ نفر در سراسر جهان به واسطه شرکت در بازی «نهنگ آبی» اشاره و بر لزوم توجه به سواد رسانه‌ای تاکید کرد.

حسین‌زاده دسترسی بدون هیچ قید و شرط به فضای مجازی را نادرست خواند و کاهش شدید قدرت روابط عمومی، کاهش تحریک و از دست دادن مهارت‌های اجتماعی را از جمله نتایج وابستگی به رسانه‌ها و فضای مجازی برشمرد.

معاون فرهنگی- اجتماعی سپاه امام رضا(ع) در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله تهاجم فرهنگی اشاره کرد و افزود: سال‌هاست که دشمنان با حمله به فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی ما سعی در منحرف کردن نسل کودک، نوجوان و جوان ما را دارد.

تبعیت از فرهنگ غربی در مهدها بسیار مشاهده می‌شود

وی ضمن بیان این نکته که یکی از مسائلی که در مهدها بسیار مشاهده شده تبعیت از فرهنگ غربی است، گفت: فرهنگی که هیچ سنخیتی به آداب و سنن ما ندارد و مربیان و مدیران مهدها باید به این نکته توجه و درصدد رفع این معضل برآیند.

حسین‌زاده تاکید کرد: سپاه امام رضا(ع) با مشارکت سایر نهادها در مشهد سعی دارد با برگزاری جشنواره «غنچه‌های امید» به بررسی این معضلات پرداخته و بر تربیت ایرانی- اسلامی تاکید کند.

لازم به ذکر است؛ سومین جشنواره «غنچه‌های امید» به منظور آسیب‌شناسی وضعیت فعلی مهدهای کودک و آموزش مناسبت‌های ملی و مذهبی و رفتار شهروندی در تاریخ پنج شنبه ۷ دی ماه سال جاری و در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ثبت نام بیش از ۶۰۰۰ هزار کودک جهت شرکت در سومین «جشنواره غنچه‌های امید» وجود مهدهای کودک با توجه به شرایط امروز ضروری است موافقان و مخالفان مهدهای کودک چه می‌گویند؟ اسامی ۱۵ نماینده مخالف “اعلام قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین” در اختیار هیات رئیسه است سومین جشنواره «غنچه‌های امید» در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود صندلی‌هایی که خالی ماند نمایشگاه تاتارستان فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری پوشاک جبهه مقاومت مصمم‌تر به دنبال آزادی قدس می‌رود ۳۴۰ هزار مورد بازرسی طی ۸ ماهه سال ۹۶ کشورهای اسلامی با ثروت و سلاح به میدان بیایند؛ برای آزادی قدس رهبران جهان عرب و دولت خودگردان پاسخگو باشند نحوه هزینه‌کرد صحیح از افزایش قمیت نفت در بودجه مهم‌تر است