- محراب خبر - http://mehrabkhabar.ir -

قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست

سید مهدی جلالی شاد، مدرس حقوق بین الملل در گفت‌وگو با محراب خبر [1]، پیرامون تصویب قانون کاتسا، اظهار کرد: اگر محدودیت از دیدگاه انقلاب مورد بررسی قرار گیرد محدودیتی نداریم چراکه ساختار و قوانین حاکمیتی و دولتی کشور کاملا مشخص است و از این رو کاری غیر قانونی انجام نداده‌ایم که مورد مؤاخذه سایر کشورها و دولت‌ها قرار بگیریم.

جلالی شاد یاد آور شد: تصویب قانون کاتسا برای ما کاری عادی است و انتظار از طرف آمریکایی نیز همین بود و کارهای با سابقه تاریک آمریکا در نزد مردم ایران محفوظ است.

مدرس حقوق بین الملل عنوان کرد: اگر دستگاه سیاسی و دیپلماسی کشور به گونه‌ای رفتار کرده باشد که خود را نیازمند و محتاج سایر کشورها و به خصوص کشورهای استعمارگر جهان نشان داده باشد، بداند که تحریم شیوه امروز و دیروز این کشورها نیست بلکه روش دیرینه آن‌هاست و ما سال‌ها است که با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قانون کاتسا نقطه شروع تحریم‌ها نیست و نقطه انتهایی آن‌ها هم نیست و ایالات متحده اگر توان برپایی تحریم دیگری علیه ایران را اگر داشته باشد حتما اعمال می‌کند.

جلالی شاد بیان کرد: بندی در این قانون آمده است و اختیاراتی به رئیس جمهور آمریکا می‌دهد تا در صورت کاهش فعالیت‌های مدنظر آمریکا در ایران رئیس جمهورمی‌تواند سطح تحریم‌ها را کاهش دهد، حتی این بند هم فاقد دستاویز است و همانند در باغ سبز برای ما می‌باشد که در نتیجه آن باز هم چیزی برای ما باقی نمی‌ماند.

مدرس حقوق بین الملل تصریح کرد: لذا مردم و مسئولان باید دقت داشته باشند که به این وعده‌ها دل خوش نکنند چراکه سابقه آمریکا در عهدشکنی سابقه‌ای روشن برای همه است.

انتهای پیام/