بدون نظر
 
مدرس حقوق بین الملل:
قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۲۳ ق.ظ
 
مدرس حقوق بین الملل گفت: قانون کاتسا نقطه شروع تحریم‌ها نیست و نقطه انتهایی آن‌ها هم نخواهد بود و ایالات متحده اگر توان برپایی تحریم دیگری علیه ایران را اگر داشته باشد حتما اعمال می‌کند.

سید مهدی جلالی شاد، مدرس حقوق بین الملل در گفت‌وگو با محراب خبر، پیرامون تصویب قانون کاتسا، اظهار کرد: اگر محدودیت از دیدگاه انقلاب مورد بررسی قرار گیرد محدودیتی نداریم چراکه ساختار و قوانین حاکمیتی و دولتی کشور کاملا مشخص است و از این رو کاری غیر قانونی انجام نداده‌ایم که مورد مؤاخذه سایر کشورها و دولت‌ها قرار بگیریم.

جلالی شاد یاد آور شد: تصویب قانون کاتسا برای ما کاری عادی است و انتظار از طرف آمریکایی نیز همین بود و کارهای با سابقه تاریک آمریکا در نزد مردم ایران محفوظ است.

مدرس حقوق بین الملل عنوان کرد: اگر دستگاه سیاسی و دیپلماسی کشور به گونه‌ای رفتار کرده باشد که خود را نیازمند و محتاج سایر کشورها و به خصوص کشورهای استعمارگر جهان نشان داده باشد، بداند که تحریم شیوه امروز و دیروز این کشورها نیست بلکه روش دیرینه آن‌هاست و ما سال‌ها است که با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قانون کاتسا نقطه شروع تحریم‌ها نیست و نقطه انتهایی آن‌ها هم نیست و ایالات متحده اگر توان برپایی تحریم دیگری علیه ایران را اگر داشته باشد حتما اعمال می‌کند.

جلالی شاد بیان کرد: بندی در این قانون آمده است و اختیاراتی به رئیس جمهور آمریکا می‌دهد تا در صورت کاهش فعالیت‌های مدنظر آمریکا در ایران رئیس جمهورمی‌تواند سطح تحریم‌ها را کاهش دهد، حتی این بند هم فاقد دستاویز است و همانند در باغ سبز برای ما می‌باشد که در نتیجه آن باز هم چیزی برای ما باقی نمی‌ماند.

مدرس حقوق بین الملل تصریح کرد: لذا مردم و مسئولان باید دقت داشته باشند که به این وعده‌ها دل خوش نکنند چراکه سابقه آمریکا در عهدشکنی سابقه‌ای روشن برای همه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند