بدون نظر
 
جانشین فرماندهی سپاه امام رضا (ع) در امور اقشار:
زنده بودن انقلاب منوط به حضور مردم در عرصه‌های گوناگون است
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۲ ق.ظ
 
جانشین فرماندهی سپاه امام رضا (ع) در امور اقشار گفت: قبل از اینکه مردم در قالب اقشار بسیج سازماندهی شوند، مردم نقش خود را به خوبی ایفا می‌کردند و زنده بودن انقلاب منوط به حضور همه اقشار مردم در عرصه‌های گوناگون است.

به گزارش محراب خبر، یحیی سالاری در گفت‌وگو با صبح توس، در خصوص شجره طیبه بسیج، اظهار کرد: هفته‌ای که گذشت و به نام بسیج نامیده شده بود به این علت است که بسیج یک مفهوم مردمی است و آنچه انجام می‌شود برای مردم و در جهت خدمت به آنان است.

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا (ع) در امور اقشار افزود: قبل از اینکه مردم در قالب اقشار بسیج سازماندهی شوند، مردم نقش خود را به خوبی ایفا می‌کردند و زنده بودن انقلاب منوط به حضور همه اقشار مردم در عرصه‌های گوناگون است و اقامه حکومت الهی به تعبیر قرآن کریم (لِیَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ) (حدید/۲۵) یعنی اینکه مردم برای عدالت اقتصادی قیام کنند و مردم در حکومت الهی نقش موثر دارند.

وی عنوان کرد: سازمان‌های اقشار بسیج وظیفه سازماندهی، جهت‌دهی و حفظ و ارتقاء مردم را در دو عرصه تخصصی و عمومی برای حفظ انقلاب، به عهده دارند پس در شکل‌گیری، استمرار و ارتقاء و به کمال رساندن اهداف انقلاب مردم در قالب اقشار مختلف نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارند.

سالاری یادآور شد: قانون اساسی تکلیف همه را مشخص کرده است و وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها دولتی و اقتضائات سیاسی اداره جامعه بر پایه قانون اساسی شکل گرفته است و اگر حکومت اسلامی مبتنی بر رأی مردم نباشد و بنا بر نظر مستقیم ولی فقیه باشد، در زمان امام راحل این اتفاق می‌افتاد.

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا (ع) در امور اقشار خاطرنشان کرد: حضرت امام از همان اول تأکید بر حضور  مردم داشتند و مقام معظم رهبری نیز بر این مهم صحه گذاشتند و اینکه بسیج در همه عرصه‌ها حضور دارد به منزله کمک به تحقق اهداف عالیه انقلاب است.

وی یاد آور شد: حضور تفکر بسیجی پیشرفت‌های علمی کشور را میسر و در عرصه‌های دفاعی تفکر بسیجی، انقلاب را حفظ و دشمنان را مأیوس کرده است و در همه عرصه‌ها بسیج حضور دارد بدون اینکه بخواهد جای کسی را بگیرد.

سالاری بیان کرد: بسیج به جبران خلأها کمک می‌کند و افق‌های روشنی را پیش روی دولت مردان ترسیم می‌کند و حضور این تفکر برای مسئولان تضمین عملکرد و به نتیجه رسیدن ایجاد می‌کند و اگر مسئولان به آرمان‌های الهی توجه نکنند، مثل بقیه کشورها وظیفه خود را صرفا فراهم آوردن زندگی مادی مردم می‌دانند، در حالی که نیازها وسیله‌ای برای سوق دادن مردم به سمت صراط مستقیم است.

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا (ع) در امور اقشار تصریح کرد: تفکر بسیجی اگر در وجود مسئولان باشد، به خوشبختی و سعادت نزدیک می‌شوند و اگر این تفکر حاکم نباشد به انسان‌های معمولی، مثل سایر کشورها تبدیل می‌شوند و تفکر بسیجی تضمین کننده عمل به آرمان‌های الهی است.

وی ادامه داد: الگوی اقتصاد مقاومتی برای اولین بار از سوی مقام معظم رهبری به جامعه اعلام شد و همگان اذعان کردند که این الگو همانند سابق نداشته است و بعد از ارائه آن فرهنگ سازی برای اقتصاد مقاومتی، اولین وظیفه بسیج برای گسترش این تفکر است.

سالاری بیان کرد: بعد از فرهنگ سازی اقدام عملی و مؤثر به معنای الگوسازی است و بسیج در قالب اردوهای جهادی و طرح هجرت این الگوسازی را جامه عمل می‌پوشاند و در این اردوها به مدد مردم محروم می‌روند که در نتیجه وضعیت اقتصادی مردم ارتقاء می‌یابد البته در کنار آن موضوع فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا (ع) در امور اقشار ابراز کرد: موضوع دهستان‌های آباد، عارضه یابی و راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد از جمله کارهای انجام شده در زمینه اقتصاد مقاومتی توسط تمامی اقشار مرتبط با این مهم هستند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست بلکه به معنای رشد و شکوفایی همه استعدادهای جامعه است، یادآور شد: مجموعه بسیج از درون باید مؤثر و با طراوت و پیش رونده باشد تا در اثر این پیش روندگی، جامعه را پیش برد و این تعبیر مقام معظم رهبری بر پیش روندگی درونی و پیش برندگی جامعه تأکید دارد.

سالاری خاطرنشان کرد: هرچه بسیج  بالنده‌تر باشد و جامعه را به سمت جامعه مهدوی پیش ببرد، در زمان ظهور نیز کار برای انجام دادن و راه برای پیشرفت وجود دارد.

وی تصریح کرد: در سه عرصه علم، اقتصاد و فرهنگ برای احیای تمدن سازی نوین اسلامی که مطلوب مقام معظم رهبری است و اگر این سه عرصه را در دستور کار قرار دهیم کار برای انجام دادن بسیار زیاد است چراکه خلاءهای بسیار زیادی داریم هرچه در عرصه دفاعی توانستیم روحیه یأس را بر دشمن قالب کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
زنده بودن انقلاب منوط به حضور مردم در عرصه‌های گوناگون است خروجی کار صالحین، خدمت‌رسانی بیشتر در جامعه است نیروهای انقلابی در فضای مجازی ابتکار عمل را از بدخواهان نظام بگیرند فعالیت ۲۰۰ تیم بازرسی در سطح شهر مشهد در ایام دهه آخر صفر فردا صبح آغاز محدودیت ترافیکی برای خودروها در دهه آخر صفر برپایی موکب قرارگاه منطقه ای شمالشرق نزاجا در تپه سلام تیم‌های بازرسی در تمامی نقاط شهر مستقر و آماده پاسخگویی سریع هستند صنعتگران پذیرای ۲۵۰ نفر زائر در دهه آخر صفر می‌شوند برخورد با تخلفات فقط در ۱۵ دقیقه هیچ افزایش نرخی در ارائه خدمات به مسافران و زائران وجود ندارد/ برخورد با متخلفان آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است