بدون نظر
 
در جلسه هم اندیشی اقشار بسیج مطرح شد؛
خروجی کار صالحین، خدمت‌رسانی بیشتر در جامعه است
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶ در ۴:۱۲ ب.ظ
 
جلسه هم اندیشی اقشار بسیج و معاونت تربیت و آموزش سپاه امام رضا (ع) در محل سالن جلسات معاونت تربیت و آموزش برگزار شد.

به گزارش محراب خبر به نقل از صبح توس، جلسه هم اندیشی اقشار بسیج و معاونت تربیت و آموزش سپاه امام رضا (ع) در محل سالن جلسات معاونت تربیت و آموزش برگزار شد و طی آن افراد به بیان نظرات و ارائه پیشنهادات برای توسعه هرچه بیشتر گفتمان بسیج از طریق حلقه‌های صالحین استان تأکید کردند.

محسن صابر، رئیس قرارگاه بصیرت سپاه امام رضا (ع) در این نشست پیرامون موضوع فضای مجازی و مسئله تربیت و آموزش اظهار کرد: خدمترسانی در ذات بسیج نهفته است و از همان ابتدای تأسیس، این نهاد و نهال مقدس در دل مردم شکوفا شد.

وی با اشاره به اینکه در همه زمان‌هایی که تهدیدی وجود داشته این شجره طیبه با تمام توان پای کار بوده است، بیان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه رسانه امروز شاهد این هستیم که علاوه بر نشر سینه به سینه، صدور مجازی انقلاب نیز صورت گرفته است و در دورترین نقاط چه داخل کشور و چه فراتر از مرزها ارتباط مستمر و مثمر ثمر از راه مجازی انجام می‌شود.

رئیس قرارگاه بصیرت سپاه امام رضا (ع) عنوان کرد: اعظم کارهای رسانه‌ای تولیدشده، در حوزه فضای مجازی که اهداف انقلاب اسلامی را دنبال کرده است توسط همین بسیجی‌ها انجام می‌شود که کارهای انجام شده را می‌توان در این زمینه‌ها خلاصه کرد«پاسخ به شبهات بسیج، تربیت نیروی رسانه‌ای هم طراز انقلاب اسلامی و حضور انقلابی در این فضا».

صابر یادآور شد: در موضوع پاسخ به شبهات بسیج تقریبا جای خود را باز کرده است، به نحوی که در گذشته خاطر همه هست که چطور جناح ضد انقلاب یکه تازی می‌کرد و در تربیت نیروی هم طراز انقلاب اسلامی از نیز تمامی سعی خود را برای مقابله با این مهم انجام داده است.

فقط و فقط گزارش کار انجام شده مردم را گزارش می‌کنیم

در ادامه محمد روحانی، مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع)، بیان کرد: عده زیادی در کشور بسیجی هستند و گمنام کار انجام می‌دهند و ما کار خاصی انجام نمی‌دهیم بلکه فقط و فقط گزارش کار انجام شده مردم را گزارش می‌کنیم و عملا ما فقط گزارشگر هستیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع) تصریح کرد: کارهای بزرگی در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام شده است که همگی متولی مردمی داشته‌اند و از جمله کارهای انجام شده می‌توان به ایجاد شبکه فروش کالا به روش جدید اشاره کرد.

خروجی صالحین اقتصاد مقاومتی و اردوهای جهادی

وی یادآور شد: البته تمامی کارهایی که مثل اردوهای جهادی بدون ریا انجام می‌شود کارهایی هست که پایه آن‌ها باید در حلقه‌های فکری و اعتقادی چیده شده باشد یعنی هرقدر صالحین قوی عمل کند اقتصاد مقاومتی و اردوهای جهادی تقویت می‌شوند یعنی خروجی صالحین اقتصاد مقاومتی و اردوهای جهادی.

روحانی تصریح کرد: اردوی جهادی کار دو سر سود است هم تربیت جهادگر را دارد و هم سازندگی را پشتیبانی می‌کند و در کمک به مردم باید در کنار همه گروه‌ها ایستاد تا گره از کار مردم باز شود.

هادی باادب، مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی همچینین ادامه داد: محیط کار در دانشگاه بر اساس غریزه و فطرت شکل گرفته که جبهه مقابل برای کار غریزه را انتخاب کرده است و برای مقابله با آن موضوع فطرت و تأثیر آن در دستور کار قرار دارد و یکی از کارهایی که باعث افزایش ضریب نفوذ بسیج در دانشگاه می‌شود اردوهای جهادی است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در اتفاقات سیل و زلزله‌های اخیر در کمتر از چند ساعت گروه‌های خودجوش دانشجویی با ارسال کمک و اعزام نفر وارد عمل شدند.

وی تصریح کرد: موثرترین عرصه تربیتی، اردوهای جهادی است و اگر فلسفه حلقه‌های صالحین فرآیند تربیتی باشد و نه یک میزگرد، موثرترین عامل اثر گذاری اردوهای جهادی است چراکه عبور از خود است.

 

علیرضا صبوری، فرمانده ناحیه مقاومت سلمان یادآور شد: عمده مردم پای کار خدمترسانی علی الخصوص بلایای طبیعی هستند و نقش بسیج انسجام‌بخش است و تمام برنامه‌ها در در راستای خدمترسانی فرهنگی و اجتماعی می‌باشد.

بسیج داعیه دار حرکت انقلابی و خدمترسانی است

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از کارها اعم از محرومیت‌زدایی از قبیل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بسیج داعیه دار حرکت انقلابی و خدمترسانی است، هرچند فعالیت‌ها زیاد است ولی رضایت بخش نیست چراکه تا نقطه مطلوب فاصله هست.

محمدجواد ابراهیمی پور، فرمانده ناحیه مقاومت ابوذر ادامه داد:  خدمترسانی در ذهن مردم کارهای عملی و محرومیت زدایی نقش بسته و در رفع نیاز مادی خلاصه شده است در صورتی که در مضووعات اجتماعی و فرهنگی با فقر شدید روبه‌رو هستیم.

وی بیان کرد: بسیج ویژگی پیشگامی انقلاب را بر عهده دارد و حضور به موقع، به هنگام و به اندازه طبق فرمایش حضرت آقا باید داشته باشد و هرجاکه حلقه صالحین دیده می‌شود باید خدمترسانی نیز از سمت آن پایگاه و محله نیز دیده شود.

رویا حیدرزاده، مسئول سازمان بسیج جامعه زنان در این خصوص، تصریح کرد: نقش بسیج در جامعه سازی بسیار پررنگ است و از این رو نمی‌شود بسیج را جدای حلقه‌های صالحین دید چراکه برنامه‌های بسیج نیز به سمت کارهای فرهنگی و اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس همین هدف فرهنگی و اجتماعی باید داشته‌های خود را هدفگذاری کرد و علاوه موضوع خدمترسانی بحث آبادی و آبادانی محله را نیز در قالب همین خدمترسانی پیگیری کرد.

حیدرزاده یادآور شد: تربیت منجر به این مهم می‌شود که هر فرد به صورت خودجوش کار انجام دهد و در زمینه کارهای مختلف به انجام خدمت بپردازد.

بسیج نرم افزار انقلاب است

محمدرضا خیرآبادی، کارشناس رسانه عنوان کرد: بسیج نرم افزار انقلاب است و سخت افزار آن نیست و در صورت ساخته شدن فکرها جسم‌ها نیز ساختخ می‌شود.

وی بیان کرد: کار بسیج ریا بردار نیستولی برای این مهم باید فرهنگی سازی انجام داد و از رسانه باید به عنوان تریبون ارزش‌های انقلاب اسلامی استفاده کرد و رسانه باید با فکر بسیجی به صورت پویا اداره شود.

خیر آبادی عنوان کرد: اگر رسانه پای کار بسیج نباشد، فرهنگ اصیل ان منتظر نمی‌شود و فرماندهان تمامی رده‌های بسیج کار رسانه‌ای بلد باشد تا بتواند نشر خوب از کار خوب داشته باشد.

وی یادآور شد: بسیج باید از مظلومیت و مجوریت خارج شود و این مهم نیاز به یک خانه تکانی دارد و نباید کارهای خوب مصادره به غیر شود تا همه بدانند که این کارها از سوی چه فرهنگی منتشر می‌شود.

حجت الاسلام حمید حمیدی فر، مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع) بیان کرد: پایه گذاران اصلی صالحین یکی از اهداف را خدمترسانی در نظر گرفته‌اند و آن را بر اساس خودسازی، دگرسازی و جامعه سازی چیده‌اند.

حلقه‌های صالحین تریبون بسیج هستند

وی با بیان اینکه بایستی صالحین را از نگاه فعلی خارج کرد و در دو بعد مسجدنشینی و خارج از مسجد دنبال شود، تصریح کرد: وقتی گروهی در مسجد وجود دارند بحث علمی انجام می‌شود و در ارتباط برقرار کردن خارج از مسجد با داشته‌های علمی خود پیگیری می‌شود.

مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع) اظهار کرد: اگر خواسته باشیم تریبونی از بسیج معرفی کنیم مسلما حلقه تربیتی صالحین می‌تواند باشد، البته به شرط اینکه کارکرد اصلی خود را داشته باشد.

وی تأکید کرد: صالحین در بسیج نهادینه و تثبیت شده است و مأموریتی جز این برای تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی نمی‌توان تعریف کرد هرچند این درخت نیاز به هرس و اصلاح دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
خروجی کار صالحین، خدمت‌رسانی بیشتر در جامعه است نیروهای انقلابی در فضای مجازی ابتکار عمل را از بدخواهان نظام بگیرند فعالیت ۲۰۰ تیم بازرسی در سطح شهر مشهد در ایام دهه آخر صفر فردا صبح آغاز محدودیت ترافیکی برای خودروها در دهه آخر صفر برپایی موکب قرارگاه منطقه ای شمالشرق نزاجا در تپه سلام تیم‌های بازرسی در تمامی نقاط شهر مستقر و آماده پاسخگویی سریع هستند صنعتگران پذیرای ۲۵۰ نفر زائر در دهه آخر صفر می‌شوند برخورد با تخلفات فقط در ۱۵ دقیقه هیچ افزایش نرخی در ارائه خدمات به مسافران و زائران وجود ندارد/ برخورد با متخلفان آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست