بدون نظر
 
مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع):
هزار حلقه ویژه و ۷۸ پایگاه الگوی صالحین نتیجه کار ۱۰ ساله صالحین است
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۶ در ۱:۳۷ ب.ظ
 
مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع) گفت: عملکرد صالحین طی ده سال که از ابتدای آن می‌گذرد، هم اکنون در رتبه قابل قبولی قرار دارد و هزار حلقه ویژه و 78 پایگاه الگوی صالحین نتیجه کار 10 ساله صالحین است.

به گزارش محراب خبر، حجت الاسلام حمید حمیدی‌فر، مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع)، در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون لزوم پیگیری مباحث حلقه‌های صالحین، اظهار کرد: عملکرد صالحین طی ده سال که از ابتدای آن می‌گذرد، هم اکنون در رتبه قابل قبولی قرار دارد و در سال‌های اخیر صالحین تبدیل به یک باور در سازمان بسیج شده است.

مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع) افزود: کاری جهادی برای این مهم انجام شده است چراکه بسیج مدت‌ها رویکرد نظامی و عملیاتی داشت و با این تغییر رویکرد، تکانه بزرگی به سازمان وارد شد و البته هدف حضرت امام نیز از تشکیل بسیج، گسترش فرهنگ و مبانی اسلامی بوده است و بنا به موقعیت روز وقفه‌ای در این هدف اصلی ایجاد شد که باید به محور اصلی برمی‌گشت و این کار، کار بسیار بزرگی بود چراکه با یک ابلاغیه نمی‌شد  آن را به بدنه بسیج منتقل کرد.

حمیدی فر ادامه داد: بعد از گذشت چند سال اقداماتی که در کل کشور و استان افتاده است تغییر رویکرد بسیج از رویکرد عملیاتی البته با حفظ این رویکرد به سمت رویکرد تربیتی بسیار کار مهمی بود و در حال حاضر این دو رکن با هم جلو می‌رود.

رهبر معظم انقلاب: بسیجیان را مؤمن، انقلابی و پای کار تربیت کنید

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای حفظ اعتقادات باید در مسیر تربیت قدم بردارد، تصریح کرد: آخرین جمله‌ای هم که حضرت آقا به سردار غیب پرور، رئیس سازمان بسیج گفتند این است که بسیج را از درون قوی کنید که ایشان در تبیین این حرف می‌گویند باید بسیجیان را مؤمن، انقلابی و پای کار تربیت کنید و ادامه می‌دهند که این مهم فقط در بسیج و آن هم بستر صالحین محقق می‌شود.

مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع) یادآور شد: امکان ندارد که فرمانده‌ای در سازمان بسیج دلسوز انقلاب و منویات رهبری باشد و به این مقوله اهمیت ندهند چراکه این کار بزرگ توانست به صورت یک شبکه تربیتی نظر رهبری معظم را به خود جلب کند.

حمیدی فر عنوان کرد: در این ده سال هرکاری که انجام شد مربوط به کارهای زیربنایی صالحین بوده است و در حال حاضر این مهم تثبیت شده است و هم اکنون هیچ کاری را نمی‌توان جایگزین کرد و هدف بسیج که حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است در این بستر بهتر و بیش از پیش محقق می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر خواسته باشیم صرفا به بعد نظامی بسیج اهمیت داده شود و بحث فرهنگی و اعتقادی او نادیده گرفته شود، نیرویی تربیت می‌شود که سلاح جنگ دارد ولی صلاح بلد نیست و بی اعتقاد می‌جنگد و این نوع نیرو ارزشی ندارد.

مسلح به سلاح کافی نیست، بصیرت بایدت

مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه بسیجی می‌تواند به انقلاب کمک کند که با بصیرت، با معرفت، با مهارت و با منطق باشد، ابراز کرد: درس بزرگی که عاشورا به ما می‌دهد این است که فردی اگر مسلح به سلاح بود و حتی اگر اعتقاد هم داشت ولی بصیرت نداشت، عاقبت به خیر نمی‌شود.

حمیدی فر بیان کرد: بنا به آیه شریفه و اعدوا لهم ماستطعتم من قوه، باید بنیه دفاعی را در مقابل دشمن قوی کرد و این بنیه باید در تمامی زمینه‌ها اعم از دفاعی، اعتقادی و بصیرتی افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه اردوی شبکه فرماندهان و مدیران برای افزایش شناخت صالحین در سال جاری به مدت دو روز برگزار شد، یادآور شد: کار تربتی کاری تخصصی و زمان بر است و برای اینکه فرمانده در هر ناحیه بتواند بهتر در این راه قدم بردارد، استادیار صالحین به طور تخصصی در کنار او است که کارهای مشاوره‌ای این مهم را انجام دهد و استادیار نقش همفکر و همراه در راه تربیت برای فرماندهان را دارد.

مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع)، اضافه کرد: البته از فرمانده پذیرفته نیست که همراهی لازم را با بحث صالحین انجام ندهد چراکه هر فرمانده باید علاوه بر حفظ بنیه دفاعی، بنیه تربیتی را نیز افزایش دهد زیرا اعمال و امورات بسیجی، باید دوجانبه باشد.

حمیدی فر یادآور شد: تمامی کارهایی که باید در حلقه‌های صالحین انجام شود به صورت ابلاغیه و کلاس‌های آموزشی به تمامی مدیران و فرماندهان منتقل شده است و همه فرماندهان با کم و کیف برگزاری صالحین آشنا هستند.

هزار حلقه ویژه و ۷۸ پایگاه الگوی صالحین

وی تصریح کرد: از بین تمامی حلقه‌های موجود در استان، هزار حلقه ویژه صالحین به معنای واقعی کار تربیتی انجام می‌دهند به این معنا که سرگروه کار را بلد است و حلقه منظم و منسجم دارد و برای رشد این حلقه‌ها برنامه‌های خاص در نظر است و از انجام این کار فرمانده سپاه امام رضا(ع) از این کار اعلام رضایت کردند و اگر این هزار حلقه به درستی هدایت شوند، افراد این حلقه‌ها در منطقه خودشان بسیار اثرگذار خواهند بود.

مسئول معاونت تعلیم و تربیت سپاه امام رضا (ع) یادآور شد: ایجاد ۷۸ پایگاه الگوی صالحین در استان از جمله دیگر کارهای ویژه انجام شده در استان است و هر ناحیه مقاومت یک پایگاه الگوی صالحین برادر و خواهر دارد و تمامی این پایگاه‌ها مورد ارزیابی دقیق قرار گرفته است و این تعداد پایگاه در هفته بسیج که پیش رو است رونمایی می‌شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند