بدون نظر
 
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی:
هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۵۳ ق.ظ
 
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی گفت: در بسیج دانش‌آموزی نیز هدف هویت‌بخشی در کنار مسئولیت پذیری به دانش‌آموز است که نوجوان برای پذیرش مسئولیت‌های آتی در زندگی آماده شوند.

به گزارش محراب خبر، دانش‌آموزان سرنوشت سازان فردای هر کشوری هستند و برای جوامع و دول مختلف این قشر از اجتماع، اهمیت فراوان دارد بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل سازمان بسیج مستضعفین، یکی از راهبردی‌ترین اقشار که توانسته تا کنون تأثیر به سزایی در بین نسل نوجوان و جوان داشته باشد، قشر سازمان بسیج دانش‌آموزی است، از این رو با علی اصغر رجبی، مسئول این سازمان به گفت‌وگو پرداختیم که مشروح آن به شرح ذیل است:

 اقدامات شاخص بسیج دانش‌آموزی طی سال اخیر چه بوده است؟

یکی از اساسی‌ترین اقشار بسیج با توجه به سبقه و مخاطبین آن بسیج دانش‌آموزی است و عملا به عنوان دروازه ورود کودکان و نوجوانان به بسیج است و برخلاف بقیه اقشار که فرد با شاکله مشخص وارد بسیج می‌شود، دانش‌آموز در این قشر با ضمیری پاک و بدون شکل بندی کامل وارد می‌شود که این مهم برای قشر بسیج دانش‌آموزی یک فرصت بسیار بزرگ است.

این بستر فرصت بسیاری بزرگی برای جذب افراد به بسیج محسوب می‌شود که در سن جذب پایین‌ترین رقم مربوط به این سازمان است.

اگر نوجوان با فعالیت‌های سازمان جذب بسیج شود به تدریج در همین سازمان نیز پرورش می‌یابد به گونه‌ای که اگر وارد دانشگاه شود و یا سر هر شغل دیگری مشغول شود، به تناسب شغل می‌تواند در بسیج همان قشر عضو شود.

با توجه به رویکرد جدیدی که در سازمان بسیج رخ داده است که بر اساس صحبت‌های رهبری که می‌فرمایند: «معجزه امام راحل این بود که انقلاب را به جوانان سپرد» و طبق همین جمله راهبردی که جوانان به عرصه اجتماع و جنگ ورود کردند که نتیجه جز پیروزی چیز دیگری نبود.

در بسیج دانش‌آموزی نیز هدف هویت‌بخشی در کنار مسئولیت پذیری به دانش‌آموز است که نوجوان برای پذیرش مسئولیت‌های آتی در زندگی آماده شوند.

برای هویت دادن و پیاده کردن اهداف از چه ابزاری استفاده می‌شود؟

برای این مهم دانش‌آموز در دوره‌های مختلف برای کسب مهارت و تجربه اعزام می‌شود، برای مثال برای فرماندهان پایگاه‌های دانش‌آموزی دانش‌‎ُِآموزان در دوره یاوران ولایت شرکت می‌کند که اتفاقات خوبی در این دوره طی سال‌های گذشته رخ داده است.

این آموزش‌ها به نوعی روی دانش‌آموزان تأثیر مثبت برای مسئولیت پذیری داشته است که در دیدار با همکاران فرهنگی این موضوع را اذعان داشته‌اند که دانش‌آموزانی که در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند، به قدری پر تلاش و مطالبه‌گر شده‌اند که حتی قبل از شروع سال تحصیلی از مدرسه تقاضاهای مختلف برای پیشبرد اهداف بسیج دارند.

در استان ۸۳ حوزه مقاومت داریم که در هر ناحیه آموزش و پرورش یک حوزه برادر و یک حوزه خواهر وجود دارد و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج با نظر سازمان بسیج دانش‌آموزی، فرمانده هر حوزه دانش‌آموزی را که در آن منطقه هست را مشخص می‌کند و تأمین پشتیبانی و تجهیزاتی آن را به عهده می‌گیرد.

هر حوزه از نظر برنامه، زیرمجموعه سازمان بسیج دانش‌آموزی است و به لحاظ پشتیبانی زیر نظر نواحی مربوطه است.

با توجه به حساسیت بسیج دانش‌آموزی، برنامه ریزی برای آن چطور انجام می‌شود؟

برای تصویب هر برنامه در سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور ستاد تشکیل می‌شود که وزیر آموزش و پرورش رئیس آن ستاد است و مسئول کشوری قشر دانش‌آموزی نیز دبیر این ستاد می‌باشد، ریاست سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور نیز عضو آن ستاد است که این ستاد با این وزن افراد تصمیم گیر، ستاد هماهنگی و پشتیبانی کشور را تشکیل می‌دهند.

این ستاد در استان نیز به همین ترتیب است که رئیس اداره کل آموزش و پرورش ریاست ستاد و فرمانده سپاه استانی دبیر آن است و ستاد پشتیبانی به ترتیب در هر شهرستان جداگانه با ریاست آموزش و پرورش و فرمانده سپاه شهرستان تشکیل می‌شود و در پایین ترین سطح نیز در مدرسه با همین ترتیب برگزار می‌شود که مدیر مدرسه و مسئول بسیج مدرسه در این جلسه حضور دارند و این نوع همکاریو ستاد هماهنگی در جای دیگر دیده نمی‌شود.

واسطه بین سازمان بسیج و آموزش و پرورش، بسیج دانش‌آموزی است.

پیش بینی شما از حضور مردم در ۱۳ آبان چیست؟

۷ تا ۱۳ آبان هفته بسیج دانش‌آموزی است که در این هفته روزشمار برای این مهم تعیین می‌شود و کارهای پر حجمی برای بسیجیان انجام می‌شود.

قطعا ۱۳ آبان امسال در با توجه به گزافه‌گویی‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا پررنگ‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و مردم پاسخ این یاوه‌گویی‌ها را در ۱۳ آبان خواهند داد.

سردمداران استکبار نمی‌دانند که حرف‌های آنان چقدر باعث انسجام و همبستگی این کشور خواهد شد و چقدر به مام کمک می‌کند و حتی افرادی که نسبت به این مباحث دغدغه نداشته باشند، هم صدا با سایرین در یک صف در مقابل این ظلم‌ها و ستم‌ها شعار وحدت سر می‌دهند.

ما پیش بینی می‌کنیم که روز استکبارستیزی امسال با حال بهتر و بیشتری  نسبت به سال‌های قبل برگزار شود.

چهره واقعی آمریکا با رئیس جمهور فعلی آمریکا بیش از پیش نمایان شده است.

چه کارهای تربیتی خاصی برای دانش‌آموزان در دست دارید؟

بیش از ۵هزار حلقه صالحین در استان داریم که از این تعداد ۱۸۰ حلقه، حلقه ویژه صالحین است که در برنامه داریم که این حلقه‌ها را با مسجد مرتبط کنیم که در آینده نسلی مسجدی تربیت شود.

اگر درس آمادگی دفاعی به صورت کامل برای دانش‌آموزان اجرا شود، قوه محرک خوبی برای دانش‌آموزان برای درک مفاهیم جهاد و شهادت دارد البته در کنار درس‌هایی نظیر حسین فهمیده.

علاوه بر الگوها و اسوه‌های دفاع مقدس، باید به الگوهای زنده جهاد و شهادت دقت داشت که همان مدافعین حرم هستند کسانی همانند شهید حججی‌ها باید این نسل با این افراد آشنا شد و این نشپسل باید بدانند که این جنگ حق و باطل همیشضه وجود داشته است و محدود به یک نسل و دوران خاص نبوده است.

باید از این منابع عظیم بهترین استفاده را کرد چراکه این مهم نصیب هر دوره و هر نسلی نمی‌شود و برای نیل به این مهم در دوره‌های مختلف آموزشی و تربیتی از خانواده مدافعان حرم دعوت به عمل می‌آید تا دانش‌آموزان از نزدیک با این بزرگواران آشنا شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند