بدون نظر
 
مداح و ذاکر اهل بیت (ع) در گفت‌وگو با «محراب خبر»:
مداحی غیرانقلابی برای مشهد درد است
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۶ در ۸:۱۱ ق.ظ
 
مداح و ذاکر اهل بیت (ع) گفت: موضوع به روز بودن مداحی از جمله مطالبی است که جامعه مداحی با برخی از مداحان چالش دارند و متأسفانه در مشهد این موضوع فراگیرتر است و این مهم برای شهری مثل مشهد درد است.

محمدجواد مشکی‌باف، مداح و ذاکر اهل بیت (ع) در گفت‌وگو با محراب خبر اظهار کرد: انقلاب اسلامی با مداحی شروع شده است و سهم به سزایی برای به نتیجه رساندن این حرکت عظیم داشته است و در عمل این مداحی‌ها باعث به شور در آوردن شعور مردم داشتند.

وی افزود: بعد از به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی نیز جریان مداحی متوقف نشد و خود را در جنگ به جبهه‌های نبرد رساند و مقوم اعتقادی خوبی برای رزمندگان شد و این جریان تا به امروز ادامه داشته است.

مداح و ذاکر اهل بیت (ع) عنوان کرد: موضوع به روز بودن مداحی از جمله مطالبی است که جامعه مداحی با برخی از مداحان چالش دارند و متأسفانه در مشهد این موضوع فراگیرتر است و این مهم برای شهری مثل مشهد درد است.

مشکی‌باف خاطرنشان کرد: باید برای گذر از این سبک از مداحی روشنگری کرد و این مهم بیشتر متوجه مجالس علما است بدین صورت که مداح باید در مجالس این بزرگواران شرکت کند تا از کم و کیف مداحی فاخر و پرمایه مطلع شود.

وی یادآور شد: متأسفانه در حال حاضر مجالس بیشتر به سمت مداح می‌روند و به سمت شور عاشورا بیشتر سوق دارند و شنونده سخنرانی به مراتب از مداحی بسیار کمتر است و باید این عارضه مجالس هرچه زودتر برطرف شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند