بدون نظر
 
رحیم پور ازغدی:
روشنفکران لیبرال و متدینین متحجر عامل اصلی جدایی بشر از دین هستند
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۳ ق.ظ
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جناح روشنفکر لیبرال می گویند حقوق بشر ربطی به دین ندارد و عده ای متحجر در مقابل می گویند که دین را با سیاست و اقتصاد خراب نکنید، هر دوی این گروه بشر را از دین جدا می کنند.

به گزارش محراب خبر، حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گردهمایی مدیران و اساتید تعلیم و تربیت نواحی سپاه امام رضا (ع) راجع به کادر سازی در نسل سوم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: اگر نسل اول را در سال ۴۲ و جوانان انقلابی را نسل دوم بنامیم و جوانان امروز نسل سوم انقلاب هستند.

وی افزود: ارتباط برقرار کردن با نسل سوم نسبت به دو نسل قبل آسان تر است، هرچند کادر سازی انقلاب مربوط به قبل از انقلاب است ولی در زمان گذشته تربیت فرد انقلابی بسیار سخت بود و متفکر آن روز بسیار کم بود و گاهی به خاطر یک جلسه کوچک چند سال به زندان می رفتند.

رحیم پور ازغدی بیان کرد: از جهت عدم شرکت در جنگ و صحنه مبارزه کار نسل سوم بسیار آسان است ولی از جهت اینکه آن روزها را ندیده‌اند و به دلیل عدم تجربه، کار سختی دارند و از جهت دیگر به لحاظ فراوانی مخاطب اصلا نسبت به سابق قابل مقایسه نیست چراکه مبلغان امروز یکی از صدها مبلغ موجود هستند و در گذشته رسانه به وضع کنونی نبود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه روحانیت فدای اسلام است چراکه اسلام فدایی هایی چون امام حسین (ع) دارد، خاطرنشان کرد: روحانیت شیعه در طول تاریخ به اندازه امروز به این مقدار دوست و دشمن نداشته است ولی اگر بخواهیم به روش فعلی عمل کنیم عقب می مانیم چراکه دشمن با سرعت زیادی حرکت می کند.

وی تصریح کرد: برخی می گویند قبل از انقلاب روحانیت ذلیل بود، این جمله ناقص است چراکه نه تنها روحانیت بلکه شیعه و اسلام نیز ذلیل بود و اصلا کسی برای جامعه مذهبی ارزش قائل نبود و با پیروزی انقلاب این بساط جمع شد و ارزش واقعی به دین برگشت.

رحیم پور ازغدی تأکید کرد: مگر روحانیت هدف است، روحانیت فدای اسلام است چراکه امام حسین (ع) فدایی دین است.

این صحبت های یک روزنامه نگار سکولار است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: فهوی حسین روزنامه نگار مصری مقاله ای نوشت که در گذشته مصر رهبر جهان عرب بوده است و ایران به لحاظ زبان و مذهب در اقلیت است و حال مقایسه کنید که ایران در حال حاضر کجاست و مصر کجاست، ۳۰ سال پیش هر دو این کشور در یک سطح بودند ولی در آن روز ما تسلیم آمریکا شدیم و آن ها مبارزه را انتخاب کردند.

وی در خصوص این مقاله ادامه داد: الآن نیز هرچند ما از آمریکا و غرب پول دریافت می کنیم و ایران روز به روز در تحریم بیشتر می رود ولی به لحاظ سیاسی در حال حاضر یکی از ۴ قدرت اصلی جهان هستند.

رحیم پور ازغدی اضافه کرد: ایران چنان تأثیرگذار است که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از گزینه های اصلی تأثیرگذار در این انتخابات است و ما در خبرهای سطح دو و سه رسانه ها قرار داریم و انگار جهان دو سو دارد که یک سر آن ایران است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی این مقاله را اینطور ادامه داد: ایران در همه علوم استراتژیک جزء سرآمدهای جهان است و جزء ۱۰ کشور اصلی جهان قرار دارد و در صنایع موشکی نیز ایران رتبه‌های اول را در دست گرفته است و ما متأسفانه حتی یک برگ کاغذ از خود نداریم.

وی مقاله فهوی حسین را اینطور ادامه داد: ایران همه منطقه و جهان را به هم ریخته است ولی اجازه نمی دهد در کشور خود حتی یک ترقه بترکد ولی با توجه به کمک های آمریکا دغدغه ۶۵ درصد از مردم ما تهیه یک قرص نان برای خانواده است.

رحیم پور ازغدی اضافه کرد: وقتی در مملکتی رهبری درست نباشد می شود مصر وقتی وحدت نباشد عراق میشود و وقتی فرمانده نباشد می شود پاکستان و وقتی از اسلام فقط اسم آن است می شود ترکیه ولی وقتی در کشوری رهبری باشد که به کسی از دنیا باج نمی دهد می شود ایران که در این شلوغی منطقه امنیت و ثبات دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص صحبت‌های فوق، تأکید کرد: این صحبت های یک روزنامه نگار سکولار است.

جاسوس هایی را در آینده بشناسید که الآن باور نمی کنید

وی تصریح کرد: جاسوس هایی را در آینده بشناسید که الآن باور نمی کنید، چه کسی باور میکرد که اولین رئیس جمهور ایران جاسوس باشد و حتی برخی در لباس مراجع دینی خائن از کار در آمدند و در تمامی سطوح این کشور جاسوس بوده است و امام در وصیت نامه می گویند که مراقب باشید حتی در لباس دین به جنگ دین می آیند.

رحیم پور ازغدی عنوان کرد: این کسانی که می گویند چرا به سوریه کمک می کنید این را بدانند که آمریکا بارها به بشار اسد پیشنهاد داده بود که اگر تسلیم ما بشوی جنگ را تمام می کنیم ولی اسد زیر بار نرفت و به نوعی سوریه فدای ایران شد چراکه اگر در این کشور جنگ نمی شد اصل جنگ به ایران کشیده می شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: نتانیاهو میگوید که هیچ کس با یک کشور ضعیف صلح نمی کند و عملا در چهار جنگ هیمنه اسرائیل در طول تاریخ در هم شکست و این مسئله را انقلاب اسلامی برای ما به وجود آورد.

وی بیان کرد: تلاش برای غیر دینی کردن عقل و غیر عقلی کردن دین از جمله اهداف دشمن است و لیبرال مذهبی و شیعه متحجر هرچند به ظاهر متضاد هم اند ولی کارکردی مشترک دارند و دولبه یک قیچی را تشکیل می دهند و هدف غیر کاربردی بودن دین می شود.

رحیم پور ازغدی یادآور شد: جناح روشنفکر لیبرال می گویند حقوق بشر ربطی به دین ندارد و عده ای متحجر در مقابل می گویند که دین را با سیاست و اقتصاد خراب نکنید، در این حالت است که دین هیچ دشمنی ندارد چراکه در مقابل هیچ زورگویی نمی‌ایستد.

وی خاطرنشان کرد: هر دوی این گروه بشر را از دین جدا می کنند و در این صورت اسلام در خصوص بسیاری از موضوعات بدون کارکرد می شود و به همین دلیل هست که حضرت امام شیعه را به دسته علوی و لندنی تقسیم می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند