بدون نظر
 
در حاشیه گفت‌وگو با سرباز مرزبانی؛
دقایقی به یادماندنی در آرامش مرز
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۶ در ۱:۱۶ ب.ظ
 
همه چیز در آن منطقه غریب بود، اما چهره‌هایی آفتاب سوخته با لباس‌هایی نظامی و لب‌هایی خندان غریبی این منطقه به حاشیه می‌برد.

به گزارش محراب خبر، جاده‌ها پیچ در پیچ، باریک و البته خلوت، دو تا خودرو محافظ یکی در عقب مینی بوس و دیگری در جلوی اتوبوس، به ناگاه راهنمای گروه گفت: آنجا در سمت چپ جاده مرز است و آن دکه بالای کوه هم پاسگاه مرزی ترکمنستان است.

رودخانه خشک شده و زمین‌هایی که به نظر در اثر تابش آفتاب تابستان از علفزار بودن به خشکی گرویده بود، همه چیز در آن منطقه غریب بود، اما چهره‌هایی آفتاب سوخته با لباس‌هایی نظامی و لب‌هایی خندان غریبی این منطقه به حاشیه می‌برد.

پاسگاه پل خاتون و سد دوستی طی شدند و به پاسگاهی به نام گرماب جنوبی که از دور شبیه قلعه‌های قدیمی برجکدار بود نمایان شد.
پس از ورود به پاسگاه مرزبانی، سربازی که روی پشت بام بود بهترین سوژه به نظر رسید، سر صحبت را که باز کرد حرف‌های جالبی زد.

استواردوم وظیفه مجید خزائیان از جالب بودن دوران خدمت گفت و ادامه داد: دوران خدمت با تمام سختی‌هایی که دارد ولی رفیق‌های خوبی پیدا می‌کنیم و در این وضعیت در بسیاری مواقع خوش می‌گذرد.

جوان ۲۴ ساله مشهدی در جواب این سؤال که آیا حاضری به سوریه بروی یا نه، گفت: تا الآن به این موضوع فکر نکردم ولی این را می‌دانم که مرزها به نگهبان و مراقب احتیاج دارند و از اینکه در حال حاضر این وظیفه را انجام می‌دهم بسیار خوشحالم چونکه مردم کشور اسلامیم در امنیت زندگی می‌کنند.

خزائیان اضافه کرد: هر ۴۵ روز حدود ۱۲ روز مرخصی داریم و یکی از سختی‌هایی که اینجا داریم این است که خودرو برای رسیدن به مشهد به سختی پیدا می‌شود.

بعد از این گپ و گفت کوتاه از روی پشت بام پاسگاه منظره‌ای که به چشم می‌آمد بسیار دل‌انگیز بود، صدا و خنکای باد به همراه آبی آب پشت سد دوستی بر زیبایی این منطقه اضافه کرده بود.

کم کم غروب آفتاب و سرخی آسمان نمایان شد و خود را در راه مشهد و جاده‌های مارپیچ یافتیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند