بدون نظر
 
رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی در گفت‌وگو با «محراب خبر»:
فضای مجازی، بهانه به‎‌روز نبودن مداح را گرفته است
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۶ در ۲:۳۳ ب.ظ
 
رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی گفت: اگر مداح توجیه شود مشکلات موجود بر سر راه برخی هیئت‌ها برداشته می‌شود، هرچند با توجه به گستره فضای مجازی، اظهار بی‌اطلاعی در خصوص این موضوع پذیرفتنی نیست.

سیدحسن ذاکرین، رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی در گفت‌وگو با محراب خبر، اظهار کرد: در جریان پیروزی انقلاب با ندا و اشعار انقلابی مردم بیشتر تهییج می‌شدند و البته انقلاب نیز با محرم و صفر مقارن شده بود که این مهم تأثیر به سزایی در روند پیروزی داشت و مداحان نقش مؤثری در این موضوع داشتند و از این رو نقش مداحان در انقلاب اسلامی نقش منادیان ولایت بوده است.

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی عنوان کرد: جلسات چهره به چهره خانگی از جمله تأثیرگذارترین عناصر محسوب می‌شود و حضرت آقا نیز به برپایی هرچه باشکوه‌تر جلسات خانگی تأکید دارند مداحان در روند این پیروزی نقش تعیین‌کننده‌ای داشتند و برخی از مداحان برای نیل به این هدف زندگی خود را از دست دادند.

وی در خصوص به روز نبودن برخی از مداحان، عنوان کرد: آگاه‌سازی از جمله مهمترین عوامل تأثیرگذار در این مقوله محسوب می‌شود و اگر مداح توجیه شود مشکلات موجود بر سر راه برداشته می‌شود، هرچند با توجه به گستره فضای مجازی، اظهار بی‌اطلاعی در خصوص این موضوع پذیرفتنی نیست.

ذاکرین بیان کرد: متأسفانه در مداحی‌ها و هیئت‌های مرسوم در مشهد به موضوع انقلاب اسلامی آنطور که باید، پرداخته نمی‌شود و دستگاه‌های متولی کارهای فرهنگی این شهر نیز دغدغه‌ای در این خصوص ندارند.

رئیس سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی یادآور شد: آنچه که در هیئت‌ها مرسوم است متأسفانه موضوع هیئت مطرح است تا امام حسین (ع)، از همین رو مداحان باید بدانند که به قول مرحوم آیت الله بهجت مردم را به امام حسین (ع) دعوت کنید و نه مجلس امام حسین(ع) و البته این دعوت به سیدالشهدا باید شور و شعور را تؤمان داشته باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند