بدون نظر
 
در جلسه گردهمایی رؤسا و دبیران شورای امر به معروف خراسان رضوی مطرح شد؛
تغییر نگرش به امر به معروف جزء کارهای اساسی استان است
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۶ در ۲:۰۵ ب.ظ
 
استاندار خراسان رضوی گفت: تغییر نگاه و نگرش به اصل مترقی امر به معروف و نهی از منکر از جمله کارهای انجام شده در استان است.

به گزارش محراب خبر، سیدعبدالله ارجاعی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در جلسه گردهمایی رؤسا و دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی، اظهار کرد: در حوزه فرهنگی اولین فرهنگسرای امر به معروف کشور در مشهد است و اولین مرکز آموزش این فریضه نیز در مشهد تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه پژوهش و تحقیق کارهای خوبی پیرامون امر به معروف و نهی از منکر انجام شده است، بیان کرد: جشنواره مفلحون یکی از کارهای قابل اتکا برای این فریضه است و باید این فرهنگ در بین مردم شکل گیرد که نباید بگوییم باید خوب باشیم بلکه باید بگوییم مثل فلان فرد رفتار کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی یاد آور شد: بیش از ۴ کتاب در زمینه امر به معروف تهیه شده و کتاب ضابطین امر به معروف نیز به رشته تحریر درآمده و بیش از ۱۸ تشکل امر به معروف تشکیل شده است.

ارجاعی عنوان کرد: فعالیت های زیادی در حوزه امر به معروف در فضای مجازی داریم، عنوان کرد: حوزه امر به معروف به ۸ گروه تقسیم شده اند و به صورت تخصصی کار انجام می دهند و البته فعالیت های ستاد مرهون اعضای این ستاد است که در رأس آن نماینده ولی فقیه و استاندار است.

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، در ادامه تصریح کرد: تغییر نگاه و نگرش به اصل مترقی امر به معروف و نهی از منکر از جمله کارهای انجام شده در استان است.

وی با بیان اینکه دعوت به خدا و خیر ریشه کار امر به معروف است، یادآور شد: انسان در جریان زندگی بایستی خود را با اصول مقایسه کند که اگر این مهم محقق نشود قطعا به انحراف کشیده می شویم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: امر به معروف در ذهن عده ای به چند تار مو محدود شده است و باید در حوزه مبارزه با فساد، امر به معروف را گسترش داد.

وی تأکید کرد: باید در نظر داشته باشیم که در اثر بی توجهی به مفاسد اداری نارسایی در جامعه ایجاد می شود.

رشیدیان بیان کرد: صحیفه سجادیه که به نام زبور آل محمد معروف است و متأسفانه در بین بسیاری از ما آن گونه که باید، مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: تشکر می کنم از آستان قدس که نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را در کتابخانه ها قرار می دهد و این کتاب‌ها باید در جامعه رواج یابد و رساله حقوق امام سجاد (ع) که بی نظیر است که کمتر به آن توجه می کنیم و داروی شفا بخش جامعه اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: در قسمتی از دعای مکارم اخلاق به این مهم اشاره شده است که به دستم کارهای خیر جاری ساز که این بند باید مرد توجه مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند