بدون نظر
 
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان خراسان رضوی:
بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۶ در ۲:۵۶ ب.ظ
 
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان خراسان رضوی گفت: برنامه غیرت و عفت زدایی از مرد و زن ایرانی اولویت کاری جنگ فرهنگی علیه خانواده است چراکه از جمله مباهات نظام اسلامی عفت عمومی جامعه است.

به گزارش محراب خبر، موضوع زنان این روزها جزء بزرگترین مسائلی است که مورد توجه محافل اجتماعی قرار دارد و در این بین نیز حاشیه‌های فراوانی به وجود آمده است و حیدرزاده، مسئول سازمان بسیج جامعه زنان خراسان رضوی در خصوص وضعیت زنان جامعه در حاشیه بازدید از تحریریه صبح توس، راجع به این موضوعات نظراتی را ارائه داد که این گفت‌وگو به شرح زیر است:

حیطه کاری بسیج جامعه زنان در چه موضوعاتی است؟

بسیج گسترده‌ترین شبکه مردمی است و بخشی از این ظرفیت اگر اغراق نکنیم زنان هستند و بسیج جامعه زنان، سیاست‌های کاری را بر اساس سیاست‌های ابلاغی هر ساله تنظیم می‌کند.

محورها بر اساس آسیب‌های بانوان و خانواده برنامه‌ریزی می‌شود و در همین چارچوبه باید برنامه ریزی شود و به دلیل محدودیت اعتبارات، برنامه‌های اولویت‌بندی می‌شود.

در سال جاری طبق برنامه‌ریزی ۱۳ گانه در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی، برنامه‌ها طرح ریزی می‌شوند.

نحوه ارتباط بسیج جامعه زنان با سایر اقشار بسیج چگونه است؟

بسیج خواهران در ابتدا فقط در مساجد و محلات بود و تمامی کار جذب و ساماندهی در این پایگاه‌ها انجام می‌شد و تمامی اقشار مختلف در این پایگاه‌ها حضور می‌یافتند.

طبق برنامه‌ریزی جدید بسیج اقشار مختلف خود را طبقه بندی کرد که طبق آن یکی از شاخه‌های تخصصی به نام جامعه زنان برگزیده شد تا در آن موضوعات حوزه زنان به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد و این قشر کلیت جامعه بسیج را در بر می‌گیرد و هرجا که خواهران بسیجی حضور دارند علاوه بر انجام کار تخصصی خود، موضوع کار زنان را نیز انجام می‌دهد.

عملا ما در این سازمان کارهای تخصصی جامعه زنان را بیشتر در موضوعات فرهنگی و اجتماعی انجام می‌دهیم.

امیداوریم در سال آینده شاهد این باشیم که علاوه بر موضوع حفظ خواهران در بسیج مساجد، حضور خواهران در سایر اقشار نیز پررنگ‌تر از قبل مورد توجه قرار گیرد به نحوی جامعه زنان نگاهی چند وجهی به موضوعات مختلف داشته باشد.

حوزه زنان خانواده کلیت یک برنامه است و هر قشر به فراخور اولویت‌‌های خودش برنامه ارائه می‌دهد.

موضوع عفاف، حجاب، موضوع خانواده و گفتمان سازی از جمله موضوعات مورد تأکید در جامعه زنان است که به صورت تخصصی در تمامی اقشار به آن پرداخته می‌شود.

بسیج جامعه زنان در موضوع فراگیر شدن فرهنگ بسیج، چه اقداماتی کرده است؟

ارتش ۲۰ میلیونی هدف اصلی سازمان بوده است که جمعیت کشور قریب به ۳۰میلیون نفر بوده است و با توجه به گسترش روزبه‌روز بسیج و همچنین افزایش جمعیت کشور، واژه ارتش ۲۰میلیونی، امروز به ارتش ده‌ها میلیونی تبدیل شده است.

هرکس که به نظام، انقلاب و ولایت اعتقاد دارد حتی اگر در بسیج نیز عضو نباشد، یک بسیجی محسوب می‌شود.

در عرصه‌های مختلف ملی هر فردی که شرکت می‌کند، به نظام و انقلاب اعتماد دارد و از همین رو باید روی تک تک این افراد تأثیر گذاشت و آن‌ها را جذب کرد و نمونه دلدادگی مردم به شهدا و امام و انقلاب همین تشییع شهدا و علی الخصوص شهید حججی است.

عفاف و حجاب برنامه اصلی است یا جانبی؟ 

یکی از فعالیت‌هایی که دشمن در این کشور انجام داده است، موضوع عفاف و حجاب است که دشمن با برنامه‌های مختلف طبق گفته‌های خود قصد برچیدن این فرهنگ را از جامعه دارد.

خبرهایی که از طراحی‌های بدخواهان این نظام به ما می‌رسد این است که آن‌ها تلاش دارند تا با ابزار مختلف به فرهنگ عفاف و حجاب ضربه بزنند.

در مصاحبه با مدیر یکی از کانال‌های فارسی زبان خارج از کشور این موضوع بیان شد که « تا کنون روی زن ایرانی کار کردیم و تا انتهای سال آینده میلادی به دنبال تغییر رفتار در مرد ایرانی هستیم که خود او همسر خود را بی عفت کند».

درکل برنامه غیرت و عفت زدایی از مرد و زن ایرانی اولویت کاری جنگ فرهنگی علیه خانواده است چراکه از جمله مباهات نظام اسلامی عفت عمومی جامعه است.

دستگاه‌های اجرایی متولی عفاف و حجاب در کشور حساسیت لازم را در این مهم ندارند و نگاه دولتمردان نیز این موضوع نگاه صحیحی نیست.

حجاب مهم نیست و در اولویت قرار ندارد و هم اینکه مقابله با حجاب اجباری از حلقوم چه کسانی در این جامعه خارج می‌شود و چه تفکری پشت آن است؟

آیا در این شرایط باید همه ما ساکت باشیم و هیچ برنامه‌ای نباید در جامعه پیاده کرد در حالی که این مهم در قانون اساسی نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

در موضوع عفاف و حجاب باید کار تربیتی انجام شود که عمق بخشی در آن اتفاق بیفتد البته موضوع کار فرهنگی مؤثر در جای خود محفوظ است.

آیا کار عملی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه انجام داده‌اید؟

اگر با افراد آسیب دیده قصد ارتباط وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات مرتفع می‌شود و برای این مهم سفیر عفاف و حجاب مد نظر است و هرکدام از سفیران با سه نفر که حجاب ندارند، ارتباط برقرار می‌کنند.

متأسفانه یکی از آسیب‌های موجود بر سر راه گسترش عفاف و حجاب، نبود ارتباط بین جامعه محجبه و غیر محجبه است یعنی محجبه‌ها فقط با امسال خود ارتباط دارند و این نقیصه در طرح سفیران عفاف و حجاب رفع شده است تا ارتباط دوستانه بین این دو گروه از جامعه برقرار شود.

سفیران عفاف و حجاب فقط دوستی است و در جریان آن ارتباط مؤثر برقرار می‌شود و برای آموزش سفیران دوره آموزشی در شهریور ماه نیز برگزار شد که امیدواریم هرچه سریعتر وارد قسمت اجرایی این طرح شویم.

در هفته عفاف و حجاب نیز که در تیرماه برگزار شد کارهای ارزنده‌ای انجام شد که مورد توجه مجاوران و زائران امام رضا (ع) قرار گرفت به دلیل اینکه برنامه‌ها از حالت فردی و گروهی به اجتماعی و در بوستان‌ها و اماکن عمومی تغییر حالت داد.

رویکرد بسیج جامعه زنان در تمامی برنامه‌ها از حالت اجرا برای گروه خاص به حالت اجرا برای آحاد مردم تغییر یافته است هرچند برنامه‌های درون سازمانی به قوت خود باقی است.

برنامه‌ها فراوان است ولی اگر به صورت کلان بخواهیم به مسائل بنگریم، در موضوعات عفاف و حجاب و خانواده نه تنها کار درون سازمانی است بلکه این مه به صورت آحاد و مردمی نیز در نظر گرفته شده است.

آیا غیر از موضوع عفاف و حجاب و خانواده، به موضوعات دیگری نیز می‌پردازید؟

بله، در اقتصاد مقاومتی، موضوع فرهنگ اصلاح الگوی مصرف با همکاری بسیج سازندگی و بسیج مهندسین صنعت این مهم در دست پیگیری است که طی آن آموزش‌های لازم برای گروه‌های مختلف به اجرا درآمده است.

این مهم به این دلیل مورد توجه قرار گرفته است که علاوه بر تأکید حضرت آقا در این مقوله، موضوع محدود بودن منابع انرژی کشور است که باید این فرهنگ سازی در جامعه گسترده شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند