بدون نظر
 
فرمانده گروهان پل خاتون هنگ مرزی سرخس تأکید کرد:
برخورد قاطع نیروهای مرزبانی در انتظار بدخواهان امنیت مرز
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۶ در ۹:۴۲ ق.ظ
 
فرمانده گروهان پل خاتون هنگ مرزی سرخس گفت: همه بدخواهان امنیت کشور بدانند که آنچه که در مرز به عهده مرزبانان است وجب به وجب آن تحت کنترل است و در صورتی که اقدامی داشته باشند با برخورد قاطع نیروهای مرزبانی مواجه خواهند شد.

سروان خدادادی، فرمانده گروهان پل خاتون هنگ مرزی سرخس در گفت‌وگو با محراب خبر، پیرامون وضعیت منطقه تحت استحفاظی این گروهان، اظهار کرد: این گروهان سومین گروهان هنگ مرزی سرخس با طول نوار مرزی ۶۵ کیلومتر و جمعیتی بالغ بر ۵۸۰۰ نفر است که ۷۰ تا ۸۰ درصد بافت جمعیتی منطقه را اهل تسنن تشکیل می‌دهند.

فرمانده گروهان پل خاتون هنگ مرزی سرخس افزود: تعاملی که مرزدار و مرزنشین دارد به امنیت پایدار مرز کمک می‌کند و این مهم در تمامی علوم نظامی به جد تأکید شده است و از این این گروهان نیز از قاعده جدا نیست و بر همین اصل ارتباطات خوبی با مردم منطقه دارد.

وی بیان کرد: یکی از وظایف مرزبانی نیز استیفاء حقوق مرزنشین است و از این رو تعداد روستاهایی که در منطقه وجود دارند برای حل مشکلات مرزبانی را محل رجوع خود می‌دانند و تأمین نیازهای خوراکی آن‌ها را نیز مرزبانی برعهده دارد.

خدادادی یادآور شد: اقتصاد غالب افراد منطقه بیشتر دامداری و کشاورزی به صورت دیم است و به علت نبود آب کافی و گرمای هوا باعث شده است تا کشاورزی رونق چندانی نداشته باشد.

فرمانده گروهان پل خاتون هنگ مرزی سرخس عنوان کرد: امنیت در طول نوار مرزی کشور بستگی به قدرت حکومت مرکزی کشور است و متأسفانه در کشورهای همسایه حکومت مرکزی قوی وجود ندارد و از همین رو امنیت مرزها، به خصوص در قسمت مرز افغانستان و پاکستان از سمت کشور همسایه بسیار ضعیف است و از همین رو وظایف مرزداران ایران بسیار زیاد می‌شود.

وی تصریح کرد: امنیتی مرز ایران حاکم است بخش بزرگی از آن مرهون نیروهای مرزبانی و پشتیبانی‌های مردمی است و مرزبانی و نیروهای مردمی تأمین کننده این امنیت است.

خدادادی اظهار کرد: تجاوز مرزی در منطقه سرخس تقریبا به صفر میل می‌کند و در یک سال گذشته فقط دو مورد قاچاق مواد مخدر رخ داد که هر دوی آن‌ها دستگیر و مواد مخدر کشف و ضبط شد.

فرمانده گروهان پل خاتون هنگ مرزی سرخس بیان کرد: ورود مردم به عرشه سد دوستی به دلیل اینکه در منطقه مرزی قرار گرفته است و هم اینکه آب شرب مشهد از آنجا فراهم می‌شود، امکان پذیر نیست و اگر مردم همکاری لازم را با همکاران ما داشته باشند بسیاری از حجم کارها کاهش می‌یابد.

وی تأکید کرد: همه بدخواهان امنیت کشور بدانند که آنچه که در مرز به عهده مرزبانان است وجب به وجب آن تحت کنترل است و در صورتی که اقدامی داشته باشند با برخورد قاطع نیروهای مرزبانی مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند