بدون نظر
 
رئیس سازمان بسیج علمی خراسان رضوی:
۶ تا ۹ ماه کسری خدمت برای طرح‌های مخترعین
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۷ ق.ظ
 
رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی گفت: هر پروژه‌ای در دوره کارشناسی ارشد و دکتری بین 6 تا 9 ماه می‌تواند کسری خدمت را به دنبال داشته باشد یعنی با سه پروژه مدت خدمت فقط به مدت آموزشی تقلیل می‌یابد.

به گزارش محراب خبر، مجتبی تنها، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون وظایف این سازمان، اظهار کرد: سازمان بسیج کردن منابع موجود در حوزه علمی و فناوری در مراکز مختلف علمی است و طبق تفاهم منعقد شده با دانشگاه آزاد قرار بر این شده است که مراکز رشدی را در این دانشگاه ایجاد کنیم که در واقع با ظرفیت‌های موجود دانشگاه و بسیج، طرح‌های کسر خدمت دانشجویان ارشد و دکترا ارائه می‌شود و تفاهم نامه دیگری نیز با دانشگاه پیام نور داریم که طبق آن با معرفی این سازمان، دانشگاه پیام نور امکان استقرار به شرکت‌های دانش بنیان را می‌دهد.

وی بیان کرد: حمایت از خانه نخبگان بسیج، مراکز رشد خلاقیت نوآوری، مراکز حمایت از تحقیقات خاص و پژوهشکده‌های مجازی که مراکز رشد با دانشگاه آزاد این تفاهم در حال امضا است که طبق آن مسایل مورد نیاز توسط دانشگاه فراهم می‌شود و بودجه پژوهش توسط این سازمان پرداخت می‌شود.

مجتبی تنها با تأکید بر اینکه بسیج چیزی خارج دستاوردهای جوانان ندارد، تصریح کرد: هر پروژه‌ای در دوره کارشناسی ارشد و دکتری بین ۶ تا ۹ ماه می‌تواند کسری خدمت را به دنبال داشته باشد یعنی با سه پروژه مدت خدمت فقط به مدت آموزشی تقلیل می‌یابد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای نیز با آستان قدس در دست اقدام است که طبق آن اقشار اندیشه ورز بسیج، روی اقتصاد زائر کار کنند، مثلا استاد دانشگاه تعریف پایان نامه در دوره ارشد و دکترا کند که چه کنیم تا از ۱۰۰۰میلیارد بازار سوغات مشهد حداکثر استفاده را ببریم و وجود کالای چینی در بازار سوغات را به حداقل برسانیم و قرار است طبق این تفاهم‌نامه اقتصاد زائر و مجاور با الگوی علی ابن موسی‌الرضا گره بخورد.

وی خاطرنشان کرد: کسی که وارد مشهد می‌شود و یا اینکه در مشهد زندگی می‌کند باید این را بداند که اقتصاد و مبنای زندگی از امام رضا نشأت گرفته است و برای نیل به این مهم باید نخبگان باید پای این کار بیایند.

مجتبی تنها یادآور شد: بنیاد نخبگان استان دو جایگاه دارد که یکی نماینده بنیاد ملی نخبگان است و در قسمت دوم نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌باشد و با همکاری صورت گرفته با این بنیاد، موضوع ثبت اختراع را تسهیل کرده‌ایم که مخترع بین ۳۰ تا ۷۰ درصد تخفیف دریافت می‌کند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی با بیان اینکه باید از محقق و پژوهشگری حمایت کرد که در پایان کار، محصول تولیدی، دردی از جامعه دوا کند، عنوان کرد: در حال حاضر ۵ میلیون دانشجوی بیکار داریم که باید برای این موضوع چاره‌ای جدی اندیدشید که به نظر می‌شود با همفکری نخبگان این موضوع مرتفع شود.

وی ابراز کرد: یکی از موضوعاتی که مقام معظم رهبری برای اشتغال‌زایی روی آن بسیار تأکید دارند راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان است و کار بسیج این است که بسته عملیاتی این مهم را فراهم آورد تا هسته‌های نخبگانی بتوانند روی آن کار کنند.

مجتبی تنها اضافه کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید ۵۰هزار شرکت دانش بنیان در ایران راه اندازی شود که از این تعداد ۸هزار عدد سهم خراسان رضوی است و برای رسیدن به این هدف باید در پایان برنامه ششم توسعه به ازای هر سال باید دو هزار شرکت دانش بنیان ثبت شود و از این بین سهم بسیج بین ۲۰ تا ۴۰ شرکت در سال می‌شود.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در سال جاری قرار بر این شده است که طرح قابل قبولی ارائه دهد ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض شود و در سطح استانی وام‌ها کم‌بهره اقتصاد مقاومتی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان و در مقیاس کشوری بسته به نوع طرح این مهم به ۵۰۰میلیون تومان نیز افزایش می‌یابد و البته کمک دیگری نیز در حوزه امکان سنجی می‌شود که بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۲میلیون تومان است که مخترع با تکمیل این دوره می‌تواند از سایر منابع مالی نیز استفاده کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند