بدون نظر
 
مداح و ذاکر اهل بیت(ع) در گفت‌وگو با «محراب خبر»:
رمز موفقیت انقلاب اسلامی اتصال به جریان عاشورا است
تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ در ۹:۰۱ ق.ظ
 
مداح و ذاکر اهل بیت(ع) گفت: سیاست عاشورا تنها سیاست صادقانه است و رمز موفقیت انقلاب اسلامی ایران در مقابل سایر انقلاب‌های دنیا، اتصال به جریان عاشورا است.

ابراهیم قانع، مداح و ذاکر اهل بیت(ع) در گفت‌وگو با محراب خبر، پیرامون رابطه بین قیام امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی از دل مجالس مذهبی و مداحی‌ها به عرصه ظهور رسید و مداحی و انقلاب اسلامی به نوعی با یکدیگر عجین شده‌اند و در آن روزهای پیروزی انقلاب و حتی بسیار قبل‌تر از آن، مداحی‌ها بر مدار اتفاقات و شرایط آن روز جامعه بود و به همین دلیل حکومت وقت با برپایی مراسم عزاداری اهل بیت (ع) ممانعت می‌کرد.

مداح و ذاکر اهل بیت(ع) بیان کرد: مداح می‌تواند به نوعی مطالب را بیان کند که ترسیم واقعیت به درستی انجام شود، این واقعیت می‌تواند جریان قیام عاشورا و یا اتفاقات معاصر از قبل انقلاب تا کنون باشد که شونده این را درک کند که داشته‌های امروز جامعه با چه زحماتی به این مقدار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران شاخه‌ای تنومند از قیام امام حسین (ع) است، تصریح کرد: اگر مداح بداند در چه جایگاهی ایستاده است و برای چه جریانی زحمت می‌کشد به یقین کارهای بسیاری می‌تواند انجام دهد.

قانع یادآور شد: هر کسی در هر پست و مقامی در حال خدمت است اگر خود را به جریان عاشورا متصل کند، مشکلی سر راهش به وجود نمی‌آید چراکه سیاست عاشورا تنها سیاست صادقانه است و رمز موفقیت انقلاب اسلامی ایران در مقابل سایر انقلاب‌های دنیا، اتصال به جریان عاشورا است.

مداح و ذاکر اهل بیت(ع) عنوان کرد: عاشورا در هر بعدی از اجتماع و سیاست حرف برای گفتن دارد، تربیت کودک شیرخواره تا پیرمرد ۹۰ ساله در عاشورا جای گرفته است.

وی بیان کرد: هیئت و مداح باید در راه اخلاص قدم بردارد و برای اینکه مهم محقق شود باید برای امام زمان(عج) یارگیری کرد و نباید برای هیئت خود و به نام محله مسجد خودمان افراد را جذب و یا طرد کنیم.

قانع خاطرنشان کرد: هیئت باید باسواد باشد و اگر مداح و رئیس هیئت نتواند در راستای تبیین قیام عاشورا قدم بردارد، ضعیف عمل کرده است.

مداح و ذاکر اهل بیت(ع) اضافه کرد: مداحان جوان تا می‌توانند علاوه شور عاشورا به شعور عاشورایی نیز با مطالعه کردن، سخنرانی گوش دادن و مقتل خوانی بپردازند چراکه جزء جدایی ناپذیر مجالس اهل بیت (ع) هستند و این خیلی بد است که یک مداح نتواند اگر سخنران نبود برای مردم صحبت کند.

وی عنوان کرد: ما شهدای کربلا را ندیدیم و امثال حججی‌ها از قبل انقلاب تا کنون برای درس بزرگی بوده‌اند چراکه زمانی برای ما وقتی می‌گفتند که فلان یار امام به فرمان امام داخل تنور نشست، درک نمی‌کردیم تا در جریان دفاع مقدس به پاک سازی میدان‌های مین برخورد کردیم و دیدیم که چطور رزمنده‌ها برای لبیک به ندای رهبرشان، خود را به روی مین‌ها می‌انداختند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند