بدون نظر
 
استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با «محراب خبر»:
باید همقدم هیجان جوان شد و او را زیر علم عزاداری آورد
تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۷ ب.ظ
 
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز جوانان ما درگیر شور شده‌اند و ما اگر دائم دم از شعور بزنیم، دافعه ایجاد می‌شود، از همین رو باید با هیجان جوان هم قدم شد و او را زیر علم امام حسین (ع) آورد.

حجت الاسلام محمدتقی حسین‌زاده، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با محراب خبر، پیرامون ارتباط جریان محرم و انقلاب اسلامی، بیان کرد: بنا به فرمایش امام راحل ما هرچه داریم از محرم و صفر است و اسلام نیز داشته‌هایش را از این جریان دارد و پیامبر (ص) نیز فرمودند اسلام هر چه دارد از محرم صفر است.

استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: دین پیامبر (ص) مدیون سیدالشهدا (ع) است چراکه امام حسین (ع) فرمودند که من برای احیای سنت‌های پیامبر (ص) قیام کردم.

وی در خصوص به روز بودن هیئت، بیان کرد: قرآن بسیار زیباست و بسیاری از مردم درک صحیحی از آن ندارند و در زمانی که به اندازه توان فکری آن‌ها مطالب قرآن به زیبایی بیان شود پذیرای این دریای بی‌کران خواهند بود و عزاداری سیدالشهدا نیز از قاعده مستثنی نیست.

حسین زاده عنوان کرد: با تأکید بر اینکه امروز جوانان ما درگیر شور شده‌اند و ما اگر دائم دم از شعور بزنیم، دافعه ایجاد می‌شود، تصریح کرد: مداح باید علاوه بر شور، شعور حسینی را نیز منتقل کند و اگر انتقال شعور به درستی و زیبایی صورت نگیرد مخاطب نه تنها جذب نمی‌شود، بلکه پس رانده می‌شود و از همین رو باید با هیجان جوان هم قدم شد و او را زیر علم امام حسین (ع) آورد.

استاد حوزه و دانشگاه برای بهتر برگزار شدن هیئت به مداحان، توصیه کرد: سفارش‌هایی که حضرت آقا برای مداحان دارند را حتما گوش دهند، اگر ما و تمامی اقشاری که در مسیر برپایی عزاداری قدم برمی‌دارند، به ولایت نگاه داشته باشند، امام زمان (عج) نیز اگر ظهور کنند پشت سر ولی عصر (ع) خواهند بود وگرنه جز ضلالت نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: نگاه عزیزان به افرادی توفیق حضور در این اجتماعات را ندارند، نگاهی خیرخواهانه باشد و دقیقا مصداق بارز آیه (مما رزقناهم ینفقون) که راجع به کمک به مستمندان است، مؤمنین نیز به فقرای دینی کمک کنند و آن‌ها را دعا کنند و این را بدانند در روزی که اسلام دنیا را فتح کرد و همه حسینی شدند در آن ثواب شریک هستند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی‌ها با قوانینی مثل کاتسا به دنبال عقب نشینی ما هستند اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون تنها راه مقابله با دشمن است قانون کاتسا نقطه شروع یا اتمام تحریم‌ها نیست اقدامات کارشکنانه آمریکا در کشورهای اسلامی به نتیجه نمی‌رسد فروپاشی جبهه کفر و اتحاد درونی در گرو تقویت استکبار ستیزی است رفتار ترامپ روشی عادی در حاکمیت آمریکا برای کسب منفعت است نابسامانی دنیای استکبار، بهترین فرصت برای اتحاد و پیشرفت است سپاه در دهه آخر صفر با بسیج تمامی امکانات به استقبال زائران می‌رود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر هستند ۱۷ استان در برنامه دهه آخر صفر مشارکت دارند بی غیرتی و عفت زدایی اولویت کاری حجمه فرهنگی دشمن است هدف بسیج دانش‌آموزی هویت‌بخشی به دانش‌آموز است/ مردم پاسخ یاوه‌گویی‌های ترامپ را در ۱۳ آبان می‌دهند